رفتن به محتوا

درباره فعالیت

به منظور اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، واحد کنترل کیفی مجموعه دارای آزمایشگاه‌های مجهز و مدرن اندازه‌گیری می‌باشد که بطور پیوسته اقدام به پایش محصولات تولیدی می‌نمایند. از مهمترین آزمایشـگاههای این واحد می‌توان به آزمایشگاه متالورژی، آنودایزینگ و رنگ پودری اشاره نمود.

آزمایشگاه‌ متالورژی مجموعه یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های کشور در صنعت آلومینیوم است که با در اختیار داشتن تجهیزات زیر قادر به بررسی کلیه خواص متالورژیکی، فیزیکی و مکانیکی مواد فلزی می‌باشد:

  • دستگاه کوانتومتری با قابلیت شناسایی و اندازه‌گیری کمترین مـقادیر بیش از ۳۰ عنصر مـؤثر در آلیاژهای مختلف آلومینیوم
  • دستگاه تست کشش، فشار و خمش به منظور اندازه‌گیری خواص مکانیکی آلیاژهای تولیدی
  • دستگاه میکروسکوپ متالوگرافی و پلاریزاسیون جهت بررسی ساختار مواد و مقاطع تولیدی
  • دستگاه برش و پولیشر دوقلوی اتوماتیک جهت آماده‌سازی نمونه‌های متالوگرافی
  • دستگاه آزمون اولتراسونیک جهت بررسی غیرمخرب عیوب داخلی مقاطع
  • دستگاه اندازه گیری هدایت الکتریکی
  • دستگاه سختی‌سنج ثابت و پرتابل جهت آزمون سختی مقاطع آلومینیومی
  • دستگاه های متنوع و دقیق اندازه‌گیری ابعادی

درآزمایشگاه شیمی آنودایزینگ، پارامتر‌های مؤثر بر فرایند آبکاری از جمله اندازه‌گیری کلیه عناصر شیمیایی موجود در فرایند و هم‌چنین حرارت وانهای مختلف چند بار در روز اندازه‌گیری شده تا با کنترل پارامترهای فرایند، محصولی با کیفیت مطلوب و یکنواخت در اختیار مشتریان قرارگیرد. همچنین با استفاده از جدیدترین تجهیزات اروپایی کنترل طیف رنگ آنودایز رنگی، ضخامت لایه آنودایز و همچنین کیفیت لایه سیل ایجادشده اندازه‌گیری و کنترل می‌گردد تا بهترین کیفیت آنودایز برای مقاطع مختلف ساختمانی و صنعتی به مشتریان عرضه شود.

واحد آزمایشگاه رنگ پودری نیز با دراختیار داشتن گان‌ها و کوره‌های آزمایشگاهی، رنگ‌های ورودی به شرکت را قبل از ارسال به خط تولید مورد بررسی قرار    می‌دهد. از دیگر آزمایش‌های این قسمت می‌توان به کنترل ضخامت لایه رنگ پوشش شده، میزان براقیت و بررسی میزان چسبندگی رنگ به پروفیل اشاره نمود که با بهترین تجهیزات تهیه شده از معتبرترین شرکت‌های اروپایی به صورت مداوم اقدام به کنترل محصولات کارگاه‌های رنگ پودری می‌نماید.

نمونه عکسهای فعالیت

جدیدترین نوشته ها

دیگر فعالیتهای ما