بازدید رئیس سندیکای آلومینیوم ایران از شرکت‌های صنایع آلومرول نوین و نورد آلومینیوم اراک

بازدید رئیس سندیکای آلومینیوم ایران از شرکت‌های صنایع آلومرول نوین و نورد آلومینیوم اراک

مهندس گودرزی ، ریاست محترم سندیکای آلومینیوم ایران در سفری به استان مرکزی در شرکت های آلومرول نوین و نورد آلومینیوم اراک حضور پیدا کردند و به بازدید از خطوط تولید ، دست آورد ها و طرح های توسعه ای این شرکت ها پرداختند.

به گزارش روابط عمومی آلومرول نوین ، مهندس گودرزی روز چهارشنبه 2 آبان ابتدا با حضور در شرکت صنایع آلومرول نوین به سایت بزرگ این شرکت رفته و از طرح توسعه این شرکت که در شهرک صنعتی خیرآباد ساخته شده بازدید نمودند. در بازدید از این پروژه که با بهره برداری در فاز نهایی بزرگ ترین شهرک تخصصی آلومینیوم کشور خواهد بود ایشان با همراهی آقای محسن محمدی مدیرعامل آلومرول نوین و نیز تعدادی از مدیران این شرکت از واحد های اکستروژن و ریخته گری شرکت  بازدید کردند و در جریان تکنولوژی های به کار رفته در این واحدها ، کیفیت و تنوع محصولات تولیدی ، میزان تولید و نیز روند پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

شایان ذکر است که این پروژه در زمینی به مساحت  36  هکتار در شهرک صنعتی خیرآباد اراک احداث می شود و تاکنون از سازه های تولیدی 2 بلوک از فاز اول ساخته و نصب ماشین آلات در آنها انجام شده است که به مروز زمان به تعداد آنها اضافه خواهد شد. بلوک A در فاز اول مربوط به واحد ریخته گری و بلوک B واحد اکستروژن می باشد. واحد ریخته گری شامل کوره های مدرن ذوب و نگهداری آلومینیوم به ظرفیت 30 و 50 تن و تجهیزات ریخته گری بیلت کاملا اتوماتیک و کوره های هموژن 40 تنی و سیستمهای برش و بسته بندی کاملا اتوماتیک می باشد که عملیات ریخته گری بیلت آلومینیوم به روش Air Slip در قطرهای 7 و 8 اینچ تا طول 7.3 متر در آن صورت می پذیرد و البته به زودی کوره ذوب 80 تنی و توانایی تولید بیلت های 6 و 10 اینچ نیز به آن اضافه خواهد شد. در بلوک B نیز دستگاه های اکستروژن پروفیل آلومینیوم نصب شده است که مجهز به کوره های پیشگرم بیلت بلند به صورت کاملا اتوماتیک و سیستم هات شیرینگ ، کوره های قالب مدرن، دو خط اکستروژن با توانایی اکسترود بیلت های 7 و 8 و 10 اینچ ، میزهای اتوماتیک مجهز به دبل پولر و کوئیچینگ و نیز کوره ایجینگ به ظرفیت 18 تن با قابلیت عملیات حرارتی پروفیل تا طول 14 متر می باشد.

در فاز اول این پروژه بلوک C نیز احداث می شود که در این بلوک واحد آنادایزینگ آلومینیوم با ظرفیت 60 تن در روز ، واحد زیر ساز رنگ پودری با قابلیت آماده سازی روزانه 120 تن پروفیل آلومینیوم ، واحد رنگ پودری با ظرفیت 120 تن در روز ، واحد عملیات طرح چوب (دکورال) روی مقاطع آلومینیومی و همچنینی ماشین آلات براشینگ و پولیشینگ ساخت اروپا نصب و به بهره برداری خواهند رسید. تمامی ماشین آلات فوق الذکر به صورت تمام اتوماتیک و با بهره گیری از تکنولوژی روز اروپا خریداری و راه اندازی خواهند شد.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران پس از بازدید از شرکت آلومرول نوین در جلسه ای مشترک با مدیرعامل و تنی چند از مدیران این شرکت حاضر شده و به بیان و تبادل نظرات خود با ایشان پرداختند ، در این جلسه مهندس گودرزی ضمن اذعان به توانایی های درخشان شرکت صنایع آلومرول نوین در حوزه آلومینیوم کشور و ارج نهادن به زحمات  مدیریت و پرسنل این شرکت به جهت تلاش برای اعتلا و شکوفایی هر چه بیشتر صنعت آلومینیوم کشور ابراز امیدواری کردند روند رو به رشد شرکت آلومرول نوین که با توسعه فن آوری های روز صنعت آلومینیوم در این شرکت همراه بوده است همچنان ادامه یابد.

برگـزاری مراسم معارفه صنایع آلومـرول نوین  بعنوان سهامدار جدید نورد آلومینیوم

در ادامه مهندس گودرزی و هیئت همراه ایشان با حضور در  شرکت نورد آلومینیوم  و همراه با مدیرعامل این شرکت آقای رضایی مقدم و نیز سهامدار جدید این شرکت آقای محمدی مدیرعامل صنایع آلومرول نوین به بازدید از خطوط تولید این شرکت پرداختند. شایان ذکر است که شرکت نورد آلومینیوم از سال گذشته با خرید بخش عمده ای از سهام آن توسط مدیرعامل شرکت آلومرول نوین از بورس ، شاهد حضور اعضای جدید در ترکیب هیئت مدیره خود می باشد.این شرکت تنها تولیدکننده ورق گرم آلومینیومی در کشور بوده و از دیگر محصولات این شرکت می توان به تسمه ، کویل و ورق کامپوزیت آلومینیومی نیز اشاره کرد ، کیفیت بالا و انحصار در تولید برخی محصولات موجب شده است شرکت نورد آلومینیوم نقش حیاتی و استراتژیکی در بازار داخل و نیز البته در بازارهای صادراتی منطقه داشته باشد.

در ادامه این بازدید در مراسمی که پرسنل شرکت نورد آلومینیوم نیز در آن حضور داشتند مدیرعامل این شرکت به تشریح بخشی از فعالیت های نورد آلومینیوم پرداخت و نیز به نقش پر رنگ سهامدار و اعضای جدید هیئت مدیره در روند رو به رشد شرکت در سال 1397 اشاره کرده و افزودند با توجه به نوسانات نرخ ارز در سال 1397 که موجب افزایش بهای مواد اولیه آلومینیوم در بازار شد ، تامین مواد اولیه با توجه به محدودیت نقدینگی به دشواری امکان پذیر بود که با حمایت های بی دریغ سهامدار جدید هم اکنون نه تنها این مشکل مرتفع شده بلکه موجودی انبار  مواد اولیه شرکت از هر زمانی بالاتر است و موجب شده است پرسنل این شرکت بدون هیچ دغدغه ای به تولید محصولات با بالاترین ظرفیت ممکن بپردازند. هم اکنون نیز ظرفیت تولید و فروش این شرکت نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته و انشالله با سیاست های سهامدار جدید مبنی بر تزریق هرچه بیشتر نقدینگی به سرمایه در گردش مجموعه ، روند پیشرفت و ارتقای نورد آلومینیوم همچنان ادامه خواهد یافت.

 در پایان مراسم نیز محسن محمدی مدیرعامل صنایع آلومرول نوین به عنوان سهامدار جدید شرکت نورد آلومینیوم طی سخنانی خطاب به پرسنل این شرکت گفتند «شرکت نورد آلومینیوم به عنوان یکی از واحدهای باسابقه، خوش‌نام و منحصر بفرد در تولید انواع ورقهای آلومینیومی در کشور با اتکاء بر تخصص و تعهد پرسنل و امکانات و تجهیزات موجود در مجموعه، می‌تواند به یکی از واحدهای برجسته و نمونه در منطقه تبدیل شود. بی شک، توسعه فعالیت‌های تولیدی ، بهبود بیش از پیش کیفیت محصولات و نیز ارتقاء جایگاه این مجموعه در صنعت آلومینیوم کشور، آرمان و هدف همه کسانی است که امروز در این مراسم حضور دارند. مدیریت جدید نیز با همین دیدگاه، و استفاده از تجارب موفق قبلی، درصدد است که با ایجاد تغییرات لازم، انجام حمایتهای مالی مقتضی، بروزرسانی ماشین‌آلات موجود و استقرار و بکارگیری ماشین‌آلات و تکنولوژی روز دنیا، و به کمک همه عزیزانی که در این مجموعه درحال خدمت می‌باشند، نورد آلومینیوم را نه تنها در کشور، بلکه در سطح منطقه، به جایگاه شایسته خود برساند.»

 ایشان در ادامه افزودند: « از کلیه مدیران و پرسنل زحمتکش و متعهد این مجموعه که در این مدت، فعالیت‌های جاری شرکت را تداوم بخشیدند قدردانی می نمایم و لازم است بخاطر وجود چنین نیروهای دلسوز و متعهد، به مجموعه نورد آلومینیوم اراک تبریک بگویم. امیدوار است به یاری خداوند متعال، و کمک تک تک پرسنل این شرکت ، بتوانیم به اهداف بلندی که برای این مجموعه درراستای اعتلای صنعت کشور و حمایت از تولید محصولات داخلی باکیفیت متصور است، دست یابیم و در این راه، دست یاری تک تک شما عزیزان و همکاران محترم را به گرمی می‌فشاریم و از هرگونه پیشنهاد و نظرات سازنده شما درراستای رسیدن به اهداف مجموعه نیز استقبال می‌کنیم.» 

  

امروز : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
کالا قیمت روز
پروفیل 6063 خامتماس بگیرید
پروفیل 6063 آبکاریتماس بگیرید
پروفیل 6063 رنگیتماس بگیرید
بیلت آلومرولتماس بگیرید
کرکره تیغه 80تماس بگیرید
فولاد قطر 180تماس بگیرید
شمش آلیاژیتماس بگیرید