تاریخچه

با توجه به اقدامات دولت در اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر واگذاری واحد های صنعتی بزرگ دولتی به بخش خصوصی و کاهش حجم پیکره دولت در سال 1386 کارخانه آلومرول یکی از با سابقه ترین واحد های صنعت آلومینیوم کشور به بخش خصوصی واگذار گردید. این شرکت به عنوان اولین شرکت جامع اکستروژن کشور، پیشگام این صنعت در ایران می باشد و با وجود سابقه دیرینه در زمینه تولید مقاطع آلومینیومی با کاربری های متنوع ساختمانی و صنعتی، نقش بسزایی در تربیت متخصصان این رشته داشته است. بلافاصله بعد از واگذاری، مراحل راه اندازی مجدد خطوط تولید و تعمیرات اساسی آغاز گردید. با توجه به تحریم های بین المللی علیه کشورمان و عدم امکان واردات قطعات یدکی موردنیاز این تجهیزات که عمدتا ساخت کشورهای اروپایی میباشند توانست در سریع ترین زمان ممکن که نتیجه یاری خداوند و تلاش و کوشش مدیران و کارکنان در آغازین روزهای سال 87 چرخه تولید بار دیگر در این شرکت عظیم به گردش درآمد و اولین محصولات روانه بازار گردید. از سوی دیگر، مدیریت جدید که به عنوان مدیریت صنایع آلومینیوم پردیس سابقه طولانی و درخشانی در زمینه آلومینیوم دارد، با گذر از مشکلات و موانع موجود و تلفیق صنایع آلومینیوم پردیس و کارخانه آلومرول (که هم اکنون با نام صنایع آلومرول نوین در حال فعالیت می باشد)، بزرگترین مجموعه صنعت آلومینیوم کشور در بخش خصوصی را پدید آورد. در حال حاضر، این مجموعه ضمن ایجاد اشتغال برای بیش از 500 نفر از کارکنان متخصص و ساده، دارای 14 خط اکستروژن مقاطع آلومینیومی، سه واحد آنودایزینگ محصولات آلومینیوم، چهار خط مجزای پاشش رنگ پودری و طرح چوب، در واحد ذوب و ریخت آلومینیوم جهت آلیاژ سازی و کارگاه طراحی و ساخت قالب های اکستروژن می باشد.

 

صنايع آلومينيوم پرديس درسال 1376 و با تأسيس شركت آلومينيوم تابنده فعاليت خود را در زمينه صنعت آلومينيوم كشور آغاز نمود. از سال 1383 و با توسعه توليد و گسترش دامنه فعاليت شركت، شركتهای رنگين سرام و فرگداز خريداری و شركت كيمياگسترعرفان تأسيس گرديده و بدينوسيله مرحله جديدي در تاريخ مجموعه آغاز و توان توليد مقاطع آلومينيومي به 60 تن در روز افزايش يافت. با توجه به نياز به احداث واحدهای تكميلي صنعت آلومينيوم، در سال 1385 عمليات احداث واحد آبكاری (آنودايزمقاطع آلومينيومي در شركت كيمياگسترعرفان و نيز واحد پوشش رنگ پودری در شركت كيمياپوشش پرديس آغاز گرديد كه واحد اول در سال 1385 و واحد دوم در  سال 1386 به بهره برداری رسيدند


 

همچنين در سال 1386 شركت روان گداز پرديس با هدف توليد انواع آلياژ هاي آلومينيومي تأسيس گرديد. درادامه شركت آلومرول كه يكي از شركتهاي باسابقه و خوشنام صنعت آلومينيوم كشور ميباشد خريداري و به صنايع آلومينيوم پرديس اضافه شد. درحال حاضر صنايع آلومينيوم پرديس قادر به توليد روزانه 120 تن انواع مقاطع آلومينيوم، انجام عمليات آبكاری (آنودايز) و پاشش رنگ پودری، توليد انواع آلياژهای آلومينيوم و انجام طراحي، توليد و سختكاری انواع قالبهای توليدی مقاطع آلومينيومي ميباشد.

از اهداف كوتاه مدت و بلندمدت مجموعه دستيابی به بازار آلومينيوم كشور و مبدل شدن به يكي از مجموعه هاي مرجع صنعت آلومينيوم ايران و نيز ورود به بازارهاي جهاني از طريق توليد محصولات و ارائه خدمات با كيفيت برتر و استفاده از مشتری مداری بعنوان راهبرد اصلي برای كسب سهم بيشتر بازار آلومينيوم داخلي و خارجي است.

 

  

امروز : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
کالا قیمت روز
پروفیل 6063 خامتماس بگیرید
پروفیل 6063 آبکاریتماس بگیرید
پروفیل 6063 رنگیتماس بگیرید
بیلت آلومرولتماس بگیرید
کرکره تیغه 80تماس بگیرید
فولاد قطر 180تماس بگیرید
شمش آلیاژیتماس بگیرید