رفتن به محتوا

سیستم فریم لس

  • نمای کرتین وال، یکی از سیستم‌های نمای مدرن ساختمانی است، که ساختاری خود ایستا دارد، بنابراین  وزن شیشه را بر روی سازه کرتین وال یا همان لامل‌ها و شاسی کشی‌های مربوطه نگه می‌دارد و هیچ گونه بار مرده‌ای را بر ساختمان تحمیل نمی‌کند. بنابراین مقاومت خوبی در برابر زلزله دارند. این نما همچنین زیبایی فراوانی دارد و از نظر قیمت، نسبت به سایر نماهای ساختمانی مقرون به صرفه‌تر است.
  • نمای شیشه ای کرتین وال جذابیت زیبایی‌شناختی بنا را افزایش داده و بهترین نمای شیشه‌ای ساختمان از نظر مسائل سازه در ارتفاع به شمار می‌رود. همچنین طراحی آن‌ها، به گونه‌ای است، که بتوان شیشه‌ها را با لاستیک‌های مخصوصی به نام  EPDM در برابر نفوذ و هدر رفتن حرارت عایق بندی کرد. از این رو نماهای کرتین وال عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی بسیار خوبی به شمار می‌روند.
  • سیستم کرتین وال فریم لس مانند دیگر نماهای شیشه ای کرتین وال می باشد با این تفاوت که اجرای آن متفاوت می باشد. مزیت اصلی این سیستم عدم استفاده از نگهدارنده های معمول و عدم رویت درپوش در نمای خارجی ساختمان می باشد به نوعی تا حدودی نمای شیشه ای فریم لس به صورت یکپارچه تر از خارج ساختمان دیده می شود. این تغییر و تحول در ظاهر نمای ساختمان باعث شده است در بازار کنونی با بیشترین استقبال برای طراحی مواجه شده اند.

مشخصات فنی

  • سیستم فریم لس